5. Ulusal Tarım Öğrenci Kongresi, Çukurova Üniversitesi, ADANA, 2015

5. Ulusal Tarım Öğrenci Kongresi, Çukurova Üniversitesi, ADANA, 2015

20-22 Nisan 2015 tarihleri arasında devam edecek olan kongrenin açılışında konuşan TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Başkanımız Özden Güngör, ülkemizde Tarımsal Öğretime ilk kez 1846 yılında başlandığını belirterek “bu hususta vurgulanması gereken şey, 169 yıla dayanan böylesine köklü bir tarihsel geçmişe sahip olmanın her meslek grubuna nasip olmayan bir değer taşıdığıdır” dedi.

Ülke tarımında ve tarımsal öğretiminde yaşanan sorunları analiz etmek ve çözüm yolları önermenin sadece akademisyenler ve mühendislerin görevi olmadığına vurgu yapan Güngör, “Bu aynı zamanda sizlerin de görevidir. Böyle organizasyonlarla, hem birliktelik sağlamanız hem de mesleğimizin ve ülke tarımının sorunları hakkında kafa yormanız bizleri gururlandırmaktadır. Okuyan insanların ülkesine ve halkına karşı sorumluluğunu unutmadığı, bu sorumlulukla hareket ettiğini görmek bizlere umut vermektedir” diye konuştu.

Oda Başkanımız Özden Güngör konuşmasını 5. Ulusal Tarım Öğrenci Kongresi`ni düzenleyen başta geleceğin mühendisleri olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkür ederek bitirdi.

5. Ulusal Tarım Öğrenci Kongresi`ne Ziraat Mühendisleri Onur Kurulu Üyesi Şahin Yeter, Adana Şube Başkanımız Semih Karademir, Tarım Reformu Genel Müdürü Dr. Gürsel Küsek, Adana Büyükşehir Belediye Başkanvekili Ramazan Akyürek, ÇÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Fenercioğlu, ÇÜ Ziraat Fakültesi Dekanı İ. Halil Elekçioğlu, İl, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ahmet Söğüt ve çok sayıda davetli katıldı.

Leave a Comment

Event Details