Çeviklik, Dönüşüm Yolculuğu ve Sen

ceviklik,dönüşüm yolculuğu ve sen

Etkinlik Programı:
18:30 – 19:00 İkram&Networking
19:00 – 20:30 Çeviklik, Dönüşüm Yolculuğu ve Sen
20:30 – 21:00 Networking

İçerik:
1. Neden Çeviklik?
2. Çeviklik ve Dijital Dönüşüm
2. Geleneksel proje yönetimi aksaklıkları
3. Çeviklik Manifestosu
4. Çeviklik Çerçeveleri (Scrum, Kanban, vb)
5. Organizasyon larin çeviklik yolculuğunda altın tavsiyeler

Panel konuşmacılarımız;
Erkan Sarıkaya;
Scrum/Kanban/Agile Leadership Trainer, PAL-I, PMI-ACP, PSPO-I, PSM-I, Agile Principle Coach
TURKCELL Teknoloji
Turkcell Teknoloji’de Çevik Koç olarak çalışmaktadır. Yazılım Geliştirme, SDLC, Proje Yönetimi, Çevik Metodolojiler konularında derin bilgi sahibidir. Son zamanlarda Scrum, Kanban ve Çevik Liderlik konuları üzerine çalışıyor. Turkcell’in Çevik Dönüşüm yolculuğunda Turkcell Çeviklik Ofisi’nde ürün sahibidir. Daha önce Yazılım Geliştirme Takım Müdürü olarak çalışan Erkan Sarıkaya, yazılım ve telekomünikasyon alanında 15 yıldan fazla deneyime sahiptir. Özyeğin Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde “Çevik Yazılım ve Ürün Geliştirme” dersleri vermektedir.
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/erkan-sarikaya-a624193/

Dilek Çıplak;
PMP, ACP, CSM, Agile Consultant and Trainer
ARESE Consulting

ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu (1994) ve yaklaşık 20 yıldır BT sektöründe yaptığı çalışmaların son 15 yılında proje, program ve portföy yönetimi ile ilgilenmiştir.
Finans ve Bankacılık başta olmak üzere Cybersoft, Softtech, Oracle Türkiye firmalarında; Yazılımcı, Teknik Ekip Lideri, Sistem Analisti, Proje ve Program Yöneticisi, İş Geliştirme Yöneticisi, Danışmanlık Ekip Yöneticisi gibi farklı rollerde görev almıştır.
Oracle Türkiye Danışmanlık ekibine katıldıktan sonra, Agile yaklaşım ve yöntemleri daha yakından uygulama fırsatı bulmuştur. 2013 yılından itibaren kendi şirketi ARESE (AgileReSolution) Danışmanlık üzerinden farklı üniversiteler, özel okullar ve yazılım firmalarına Agile Dönüşüm, Agile Liderlik, Agile Ürün ve Yazılım Geliştirme alanlarında danışmanlık ve eğitim hizmetleri sağlamaktadır.
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/dilekciplak/

İlkay Polat;
Çevik Yazılım Geliştirme Koçu ve Eğitmeni
Agile Masters

Bilgisayar mühendisliği mezunu. Yazılım geliştirme, proje yönetimi, program yönetimi, portföy yönetimi ve çevik koçluk konularında uzun yıllara dayanan tecrübesi ile organizasyonların ve ekiplerin yolculuklarında başarılı olmalarına yardımcı olmaktadır. Uzmanlık alanları Çeviklik, Scrum, eXtreme Programlama, DevOps, Nexus ve Özgürleştirici Yapılardır. Agile ve DevOps yaklaşımlarını benimseyerek yüksek kaliteli yazılım sağlamak için birçok çevik takım ve organizasyona koçluk yaptı. Hollanda’daki topluluklarda aktiftir ve koçluk yaklaşımını sürekli olarak geliştirir. İstanbuldaki etkinliğimize Hollanda’dan gelecektir.
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/ilkaypolat/

Volkan Türkyılmaz (Etkinlik Moderatörü)
Dijital Dönüşüm ve Teknoloji Danışmanı & Eğitimci
DijitalDonusumPRO.com

Kariyerine uluslararası bir eğitim şirketinde yazılım eğitimleri vererek başladı. Yazılım Uzmanı, Takım Lideri, Bilgi Teknolojileri Müdürü vs. unvanları ile kurumsal şirketlerde teknoloji departmanlarında görev aldı.
Son üç yıldır kurduğu şirketi ile Dijital Dönüşüm, Teknoloji ve Eğitim üzerine danışmanlık hizmetleri ve eğitimler sunmaktadır. Üniversite, özel sektör, kurumsal ve bireysel çok sayıda eğitimler vermiştir. Teknoloji zirveleri TV programları ve etkinliklerde konuşmacı, moderatör olarak görevler almıştır. Kurumsal şirketlerin teknoloji ve iş geliştirme ekiplerinin projelerinde çeşitli seviyelerde danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. Özellikle gençlerin yetkinleşmesi ve iş dünyasına hızla uyum sağlamaları için kurumsal / gönüllü çalışmalar yaparak topluma sosyal fayda sağlamak ana felsefesidir.
LinkedIn: www.linkedin.com/in/volkanturkyilmaz

Leave a Comment

Event Details