Enerji Sektöründe Veri Analitiği Kullanımı

enerji sektöründe veri analitiği kullanımı

18:30 – 19:00 İkram&Networking

2020 de veri üzerine konuşacağımız paneller serisine 13 Ocak’ta başlıyoruz. “Enerji sektöründe veri analitiği” konulu pazartesi akşamı buluşmamızda konuklarımız, sektörde pek çok farklı firmaya farklı amaçlarla hizmet veren Algopoly, Reengen, Siemens, Tarentum ve Tüpraş firmaları. Verinin farklı kullanımlarını ve çeşitli sektörlerdeki projeleri konuşacağımız bu akşama tüm takipçilerimizi bekleriz.

Moderatör:

Betül Güzel Akmaz
alwiser / Dijital Strateji Danışmanı
https://www.linkedin.com/in/betül-güzel-akmaz[masked]
Danışmanlık kariyeri öncesinde, Mercedes-Benz Türk’te, CRM Uzmanı olarak görev almıştır. Binovist Bilişim Danışmanlık bünyesinde, Zubizu Projesi’ne danışmanlık yapmıştır. Boğaziçi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü’nü tamamlamış, yüksek lisansını İstanbul Üniversitesi’nde yapmıştır.

Konuşmacılar:

Berk Orbay
Algopoly / Co-Founder
https://www.linkedin.com/in/berkorbay
Berk Orbay, Algopoly’nin kurucu ortağıdır. Algopoly 2 ülkede ve enerji ve finans başta olmak üzere 6 sektörde şirketlerin kararlarına algoritmaları dahil etmelerini sağlar.

Alper Öz
Reengen / Customer Service Manager
https://www.linkedin.com/in/alper-öz[masked]
İTÜ Elektrik Mühendisliği mezunu. Öğrenciliğinde güç elektroniği alanında çalışmalarda bulundu, çeşitli proje ve organizasyon ekiplerinde yer aldı. Bu süreçte Endüstri Otomasyon Dergisi’nde önce editörlük sonra teknik editörlük görevleriyle endüstri ve otomasyon konularının farklı alanlarında dosyalar hazırladı. “Energy is the new internet” mottosuyla yola çıkan ve enerjinin dijitalleşmesi konusunda çalışmaları olan Reengen’e 2014’te “ilk çalışan” olarak dahil oldu. Burada sırayla donanım geliştirme, saha operasyonları, servis alanlarında çalıştı. 2017’den bu yana ise Reengen’de Customer Success Manager (Müşteri Mükemmeliyeti Ekip Lideri) olarak görev yapmaktadır.

Yusuf Kaya
Siemens / İnovasyon ve Strateji Grup Müdürü
https://www.linkedin.com/in/yusuf-kaya-70749825
Yusuf Kaya, 1986 yılında İstanbul’da doğdu. 2009 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümünden mezun oldu.
2011 yılında Siemens Almanya’da HVDC enerji iletim sistemleri üzerine çalışmaya başladı. Paralelinde başladığı Münih Teknik Üniversitesi “Power Engineering” master programını 2015 yılında tamamladı. Siemens Almanya ve Türkiye’de geçirdiği yaklaşık 9 yılda birçok farklı konuda deneyim ve liderlik tecrübesi edindi.
Arge mühendisi olarak başladığı Siemens Türkiye Dijital Şebekeler bölümünde Inovasyon ve Strateji grup müdürü olarak kariyerine devam etmektedir. Devam etmekte olan bu görevinin yanı sıra R&D grup müdürlüğü görevini yürütmektedir.
Günümüz rekabet ortamında en önemli gündem maddelerinden biri olan dijitalleşme alanında değerli çalışmalar yapmaktadır (SCADA/EMS/DMS, Siber Güvenlik, Bulut Tabanlı Çözümler, Veri Analitiği, IoT, Blockchain vb.)

Bora Tokyay
Tarentum / Managing Director
https://www.linkedin.com/in/boratokyay
Bora, kurumsal firmalara Yapay Zeka tabanlı çözümler sunan Tarentum şirketinde Managing Director olarak görev yapmaktadır.
Kariyerine dünyanın enerji başkenti Houston’da ExxonMobil bünyesinde başlayan Bora, farklı coğrafyalarda birçok projede yer aldı. Türkiye’ye döndüğünden beri enerji sektöründe üst seviye yöneticilik ve danışmanlık rollerinde yer aldı. Son 5 yıldır ileri analitik alanında enerji dışı sektörlerde çalışma imkanı bulan Bora’nın Lafayette College’dan Çift Lisans Derecesi, MIT’den de Master Derecesi bulunmaktadır.

Alican Kaylan
Tüpraş / Veri Analitiği Uzmanı
https://www.linkedin.com/in/alicankaylan
Tüpraş’ta Veri Analitiği Uzmanı görevini yürütüyor. Daha önce Türkiye Ekonomi Bankası’nda Veri Ambarı Yazılım Geliştirme ve Eczacıbaşı Bilişim’de Bulut Hizmetleri ekiplerinde görev aldı. 2010 yılında Sabancı Üniversitesi Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 2015 yılında Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik ve Teknoloji Yönetiminde yüksek lisansını tamamladı.

Leave a Comment

Event Details