Oyun Motorları, Teknolojisi ve Oyun Sektöründe Girişimcilik

oyun-motorlari,-teknolojisi-ve-oyun-sektorunde-girisimcilik

Dijital oyun endüstrisi gerek ülkemizde gerekse dünya genelinde artan bir ivmeyle gelişiyor. Sadece eğlence alanında değil, eğitim, savunma, tıp gibi sektörlerde de etkisini artırmaya devam eden oyun teknolojisinin temeli oyun motorlarına dayanıyor. Bu seminerde, oyun motoru olarak isimlendirilen yüksek teknoloji yazılımlarının; tarihi gelişimi, günümüzde ulaştığı yapı, hangi alanlarda kullanıldıkları ve yeni başlayanların stratejik tercihlerine göre hangi oyun motorlarını seçebilecekleri örneklerle anlatılacaktır. Oyun sektöründe girişimde bulunmayı planlayanlar için işin teknolojik ayağı detaylı olarak aktarılacaktır.

– Oyun motoru nedir?

– Oyun motorlarının gelişimi ve kısa tarihçesi

– Oyun motor çeşitleri ve farkları

– Kullanılan teknolojiler ve programlama dilleri

– Kullanım alanları (Oyun Geliştirme, AR, VR, simülasyonlar vb.)

– Dünyadaki inovatif kullanım alanları ve oyun motorunun geleceği

– Örnek bir kısa demo

Konuşmacı

NOYAN CULUM | Gamelab İstanbul Kurucusu

Konuşmacı Hakkında

1985 yılından itibaren hobi olarak oyun programlamaya başlayan Noyan Culum, mobil oyun sektörünün ortaya çıkmasıyla birlikte 2006 yılında kendi oyun firmasını kurmuştur. 2006-2014 döneminde Java telefonları için 21 oyun yayınlayan Culum, 2014 yılında Gamelab Istanbul’u oluşturmuştur. Bunun yanında, İstanbul Üniversitesi’nin Bilgisayar Mühendisliği ve özel üniversitelerin Dijital Oyun Tasarımı bölümlerinde oyun programlama ile ilgili çeşitli dersler vermiştir. Türkiye’nin önde gelen oyun firmalarından bir tanesi olan Gamelab Istanbul; dijital oyunlar, oyun motorları ve oyun programlama eğitimleri alanlarında faaliyet göstermektedir. Türk oyun sektöründe devletten Ar-Ge desteği almaya hak kazanan ilk firma olan Gamelab Istanbul, ülkemizin oyun motorları geliştirmek alanında faaliyet gösteren tek firmasıdır.

Ne Yapacağız

Girişim bilgisi ve deneyimini sizlere sunmayı hedefleyen, girişimcilik alanında farkındalık oluşturmak odaklı etkinliklerimiz seminerler ve sohbetlerden oluşur. Seminerlerde, konusunda uzman ve girişimcilik alanında deneyim sahibi eğitmenler seçilmiş başlık ile ilgili sunumunu sizlere aktarır. Sohbetlerde, girişimcilik deneyim sahibi konuşmacımız bu süreç içerisindeki başarılarını, zorluklarını, başarısızlıklarını içeren girişim yolculuğunu sizlere aktarır. Etkinliklerde, bilgi, deneyim ve öneriler paylaşılır. Etkileşimli bir ortamda konuşmacılara sorularınızı etkinlik sırasında sorma, danışma ve değerlendirme imkanı bulursunuz.

Etkinliğimiz ÜCRETSİZDİR. Lütfen http://gainglobal.eventbrite.com adresinden kaydınızı oluşturmayı unutmayınız.

Etkinlik Kategorisi: Seminer

Etkinlik Tarihi: 11 Şubat 2020 Salı, 19:00-21:30

Organizatör: Gain Global Florya

Mekan: İstanbul Aydın Üniversitesi, Florya Yerleşkesi, Girişimcilik ve Kuluçka Merkezi

Adres: Beşyol Mahallesi, İnönü Cad. No:38, D Blok 2105/1, 34295 Küçükçekmece/ İstanbul

Program Akışımız

19:00-19:30 Kayıt ve Networking

19:30-19:45 Çalışmalarımız Hakkında Bilgilendirme

19:45-20:30 Etkinlik 1.Bölüm (45 dakika)

20:30-20:45 Ara (15 dakika)

20:45-21:30 Etkinlik 2.Bölüm (45 dakika)

21:30 Kapanış

Kaynak : https://www.eventbrite.com/e/oyun-motorlar-teknolojisi-ve-oyun-sektorunde-girisimcilik-tickets-90529657643

Event Details
Harita Bilgisi